PREMIERY TEATRALNE

Wyższy Poziom Teatru

W 2014 roku założyliśmy fundację „Wyższy Poziom Teatru”, aby jeszcze lepiej realizować pomysły inicjowane m.in przez Teatr 6.piętro.

Fundacja w zgodnie ze swoim statutem zajmuje się upowszechnianiem kultury i sztuki w różnych dziedzinach oraz formach.

Jedną z istotnych gałęzi jej działalności jest wsparcie Teatru 6.piętro przy przygotowywaniu premier teatralnych.

Fundacja a Teatr…

Zaangażowanie Fundacji w produkcję spektakli przybierało różne formy, w założeniu wywiedzione z idei działania prospołecznego oraz budowania i aktywizowania społeczności fanów, przyjaciół i partnerów teatru przy wspólnym zaangażowaniu w powstawanie dzieła sztuki widowiskowej.

Dzięki Fundacji widzowie mogą się cieszyć takimi spektaklami jak „Ożenek”, „Polityka”, czy „Młynarski obowiązkowo!”.

POLITYKA

Polityka

POLITYKA to nietuzinkowa gorzko – ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo-prawicowych namiętności, manipulacji i intryg. Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia z gwiazdy srebrnego ekranu.

Obsada:
Jadwiga Łazańska – Małgorzata Socha
Adolf Burski – Rafał Królikowski
Łazański – Kazimierz Kaczor
Franciszka – Hanna Śleszyńska
Hrabina Linowska – Joanna Żółkowska
Minister Kręciołek – Sylwester Maciejewski
Kiełbikowski – Bartłomiej Firlet
Biznesmen Szpakowski – Paweł Nowisz
Poseł Krotoski – K. Dracz / M. Reczek
Pokojówka/Jan – Michalina Sosna

Twórcy:
Reżyseria – Eugeniusz Korin
Scenografia – Maciej Chojnacki
Muzyka – Janusz Tylman
Choreografia – Anna Głogowska
Muzyka – Czesław Majewski
Kostiumy – Beata Harasimowicz

OŻENEK

Obsada:
Agafia Tichonowna – Paulina Chruściel
Arina Pantelejmonowna – Joanna Żółkowska
Fiokła Iwanowna – Anna Dereszowska
Podkolesin – Michał Żebrowski
Koczkariew – Piotr Głowacki
Jajecznica – Cezary Żak
Anuczkin – Janusz Chabior
Żewakin – Cezary Pazura
Duniaszka – Dorota Krempa
Stiepan – Kamil Szklany

Twórcy:
Reżyseria – Andrzej Bubień
Scenografia – Anita Bojarska
Muzyka – Piotr Salaber
Kostiumy – Anita Bojarska
Lalki – Anita Bojarska
Kostiumy Anny Dereszowskiej – Agnieszka Maciejak

Ożenek

OŻENEK – nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola – wkracza na scenę Teatru 6. piętro! Znakomici aktorzy w widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia.

„Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak Autor nazwał OŻENEK – to prawdziwa teatralna uczta: widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. OŻENEK to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji. Siłą OŻENKU jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy konfrontację młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).

MŁYNARSKI OBOWIĄZKOWO!

Młynarski

MŁYNARSKI OBOWIĄZKOWO to unikalny projekt teatralny. Po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze Wojciech Młynarski tworzy całkowicie autorskie przedstawienie, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym.

Ten spektakl to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków.

Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość bez obecności w nich takich utworów jak „Róbmy swoje”, „Kocham cię, życie”, „Polska Miłość” czy „W Polskę idziemy”. Przez tę niezwykle muzyczną podróż po życiu i twórczości Młynarskiego prowadzi widzów Jego alter ego Narrator – w tej roli Wiktor Zborowski, oraz zespół wykonawców wybranych do spektaklu przez samego Mistrza.

W spektaklu występują: Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, Wiktor Zborowski oraz jeden z zaproszonych gości specjalnych m.in.: Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Janusz Gajos, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Marian Opania oraz Krzysztof Tyniec.

Obsada:
Prywatny: Jacek Bończyk / Prywatny: Arkadiusz Brykalski / Prywatny: Anna Sroka-Hryń / Prywatny: Wiktor Zborowski

Twórcy:
Reżyseria – Prywatny: Jacek Bończyk
Scenografia – Grzegorz Policiński
Muzyka – Jerzy Derfel

Orkiestra:
Fabian Włodarek, Paweł Stankiewicz, Konrad Kubicki, Robert Siwak

Pomysł, scenariusz, opieka artystyczna:
Wojciech Młynarski

NADCHODZĄCE PREMIERY

polityka

POLITYKA

POLITYKA to nietuzinkowa gorzko – ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

    WYDARZENIA      REPERTUAR      KUP BILET

    Zostań Darczyńcą

    Wspomóż misję fundacji "Wyższy Poziom Teatru", zadbaj rozwój kultury w naszym kraju.