Cheap Jerseys Wholesale Jerseys Cheap Jerseys Wholesale Jerseys Cheap Jerseys Cheap NFL Jerseys Wholesale Jerseys Wholesale Football Jerseys Wholesale Jerseys Wholesale NFL Jerseys Cheap NFL Jerseys Wholesale NFL Jerseys Cheap NHL Jerseys Wholesale NHL Jerseys Cheap NBA Jerseys Wholesale NBA Jerseys Cheap MLB Jerseys Wholesale MLB Jerseys Cheap College Jerseys Cheap NCAA Jerseys Wholesale College Jerseys Wholesale NCAA Jerseys Cheap Soccer Jerseys Wholesale Soccer Jerseys Cheap Soccer Jerseys Wholesale Soccer Jerseys

ZREALIZOWANE WYDARZENIA

Fundacja inicjuje i włącza się w partnerstwo rozmaitych działań w zakresie działalności oświatowej, kulturotwórczej, edukacyjnej oraz aktywizującej obszary wykluczenia. Pośród licznych wydarzeń, które wpisują się w kolejne lata jej funkcjonowania wymienić warto wieloletnią współpracę z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach której odbywały się coroczne licytacje przedmiotów na aukcjach w czasie Finałów oraz udział Teatru w programie dwóch edycji Przystanku Woodstock. Fundacja współpracowała na rzecz promocji współczesnej dramaturgii rosyjskiej w ramach międzynarodowego projektu „Kulturalne Mosty”. Dzięki staraniom Fundacji, na scenie Teatru 6.piętro wystąpili artyści i uczestnicy warsztatów tanecznych projektu „Myśl w ciele” prowadzonego przez Warsaw Dance Departament. W ramach projektów skupionych na naszych najmłodszych widzach organizowaliśmy również arcyciekawe wykłady w ramach Uniwersytetu Dzieci oraz Galę Jubileuszu 35-lecia Istnienia Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

PARTNERSTWO

Od momentu założenia Fundacja „Wyższy Poziom Teatru” wspiera działalność Teatru 6.piętro – jednej z najważniejszych i najprężniej działających prywatnych scen w Polsce. Fundacja działa w zakresie upowszechniania kultury i sztuki w różnych dziedzinach (teatr, film, sztuka plastyczna, sztuka wizualna, sztuka performatywna, muzyka taniec) oraz formach. Fundacja „Wyższy Poziom Teatru” zajmuje się także wspieraniem edukacji artystycznej oraz działalności oświatowej. Istotnym zakresem działalności Fundacji jest aktywność na rzecz grup dotkniętych różnymi formami wykluczenia oraz niesienie pomocy społecznej z wykorzystaniem środków artystycznych. Fundacja partycypuje w organizacji spektakli wyjazdowych poza Warszawą. Inicjuje wydarzenia specjalne (spotkania edukacyjne i biznesowe, czytania performatywne, spektakle realizowane we współpracy z podmiotami publicznymi oraz niezależnymi). Jedną z ważnych funkcji Fundacji jest pozyskiwanie środków finansowych oraz instytucji publicznych i prywatnych firm zainteresowanych wsparciem realizowanych projektów w charakterze Mecenasa/Sponsora Fundacji i Teatru.

Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy

Od wielu lat Fundacja „Wyższy Poziom Teatru” aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując przedmioty na licytacje, a także angażując artystów współpracujących z Teatrem do udziału w inicjatywach Fundacji WOŚP. Z okazji Jubileuszowego 25. Finału dyrekcja Teatru 6.piętro odebrała pamiątkowy srebrny medal oraz certyfikat, przeznaczony dla zasłużonych darczyńców.

ZGŁOŚ PROJEKT DOTOWANIE KONTAKT

Przystanek Woodstock

Podczas dwóch kolejnych edycji przystanku Woodstock Fundacja „Wyższy Poziom Teatru” wystawiła głośne tytuły z repertuaru Teatru 6.piętro na festiwalowej scenie Namiotu Akademii Sztuk Przepięknych. Oba spektakle („Bóg mordu” prezentowany w nocy z 1 na 2 sierpnia 2014 i „Central Park West” prezentowany w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2015) zgromadziły wielotysięczną widownię i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Po każdym ze spektakli odbyło się spotkanie publiczności z artystami. Na scenie namiotu ASP głos zabrali m.in Małgorzata Bogajewska, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Eugeniusz Korin, Małgorzata Foremniak, Michalina Sosna, Joanna Zółkowska, Piotr Gąsowski i Wojciech Wysocki.

ZGŁOŚ PROJEKT DOTOWANIE KONTAKT

Uniwersytet Dzieci

W grudniu 2015 roku Fundacja, wspólnie z Fundacją „Uniwersytet Dzieci“ zorganizowała dla najmłodszych widzów warsztaty dotyczące Teatru i pracy nad powstaniem spektaklu. W warsztatach uczestniczyło ok 400 dzieci. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Eugeniusza Korina – dyrektora artystycznego Teatru 6.piętro. Spotkanie podsumowała Natalia Oniszczuk, koordynator projektu: „Pan Eugeniusz to prawdziwy Mistrz. Zaczarował studentów w trakcie spotkania, uświadomił, że każdy z nas kiedyś <<grał w teatr>>. Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które z ramienia Teatru 6.piętro były zaangażowane w zorganizowanie tego wydarzenia. Oby więcej tak wspaniałych osób!”

ZGŁOŚ PROJEKT DOTOWANIE KONTAKT

Kulturalne mosty

Projekt “Kulturalne Mosty” polegał na wzajemnej prezentacji nietłumaczonych bądź niedawno przetłumaczonych – ale nieprezentowanych jeszcze na scenach – polskich i rosyjskich dramatów współczesnych. Projekt objął czytania performatywne wymienionych tekstów, przygotowane przez polskich i rosyjskich reżyserów. Po czytaniach widzowie odbyli spotkania z autorami dramatów oraz dyskusje. Oprócz autorów tekstów, reżyserów i tłumaczy biorących udział w projekcie do udziału zaproszono również gości specjalnych: Iwana Wyrypajewa, Andrzeja Bubienia, Wieniamina Filsztyńskiego, Natalię Skorokhod.

ZGŁOŚ PROJEKT DOTOWANIE KONTAKT

Przygody Jeża Kolca

Zrealizowany we współpracy z Fundacją “Wyższy Poziom Teatru” spektakl “Przygody Jeża Kolca” to wielokrotnie prezentowane i nagradzane przedstawienie taneczne z Izraela, adresowane do dzieci i ich opiekunów. Widowisko w twórczy, ekspresyjny sposób odnosiło się do tematów, z którymi często mierzą się dzieci – takich jak zmiana, konfrontacja i próba odnalezienia się w nowym środowisku. Spektakl wyreżyserował uznany izraelski choreograf Irad Mazliah. Spektakl był bezpłatny i ogólnodostępny, wzięło w nim udział prawie 500 gości (dzieci z Domów Dziecka, szkół podstawowych i gimnazjalnych). Po spektaklu odbył się specjalny pokaz pracy warsztatowej, przygotowanej przez dzieci ze szkoły Podstawowej nr. 85 im. Benito Juareza w Warszawief. Pokaz był efektem pracy wybranej grupy dzieci, otwartym warsztatem prezentującym metody edukacyjne tańca współczesnego, performance’u i improwizacji.

ZGŁOŚ PROJEKT DOTOWANIE KONTAKT

Zostań Darczyńcą

Wspomóż misję fundacji "Wyższy Poziom Teatru", zadbaj rozwój kultury w naszym kraju.